Το trip meter (μερικος χιλιομετρητης) μηδενιζεται μονο του

Πήγαινε κάτω

Το trip meter (μερικος χιλιομετρητης) μηδενιζεται μονο του

Δημοσίευση  irakliszs Την / Το Τρι Ιαν 15, 2013 11:15 am

Είχα μηδενίσει μόλις εβαλα βενζινη για να μετρήσω κατανάλωση, και σημερα το ανοιγω, και βλέπω 2 χιλιομετρα, ενω ειχε 60

καποια στιγμη ειχε μηδενισει χωρις να το παρω χαμπάρι.

τι ναναι αυτο?

Να πω πως το μηχανακι ειναι στην κατοχή μου λίγες μερες και δε ξερω ακόμα τα χουγια του

Ευχαριστώ!

irakliszs

Αριθμός μηνυμάτων : 41
Ημερομηνία εγγραφής : 14/12/2012

Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Απ: Το trip meter (μερικος χιλιομετρητης) μηδενιζεται μονο του

Δημοσίευση  dimpapag3 Την / Το Τρι Ιαν 15, 2013 12:13 pm

καμια φορα συμβαινει οταν η μπαταρια ειναι πεσμενη και περνει στο παρα πεντε....μου το εχει κανει και μενα,οταν εβαλα ομως καινουργια μπαταρια δεν το ξανακανε..αυτο γυνεται γιατι πεφτει η ταση ρευματος και σβηνονται τα δεδομενα...καλορυζικο και καλοταξιδο,το μηχανακι θα το ευχαριστηθεις πολλη!!!!
dimpapag3

Αριθμός μηνυμάτων : 75
Ημερομηνία εγγραφής : 29/12/2012

Δημοσίευση  irakliszs Την / Το Τρι Ιαν 15, 2013 12:17 pm

Ευχαριστώ πολύ!

ήδη το φχαριστιέμαι, αν και έχει λίγο διαρροή βενζίνης απο το ενα καρμπ μαλλον λόγω υπερχειλισης, και λίγη διαρροή λαδιου απο το καπάκι του φίλτρου λαδιου.

ακομα ίσα ισα που εχω λεφτά να βαζω βενζινη να παω καμια βολτα, οποτε δεν εχω παει να το φτιαξω!

εχω μια υποψια οτι η μπαταρια θελει πέταμα, αλλα« θα τη φορτίσω μια πριν για να ειμαι σιγουρος

irakliszs

Αριθμός μηνυμάτων : 41
Ημερομηνία εγγραφής : 14/12/2012

Δημοσίευση  dimpapag3 Την / Το Τρι Ιαν 15, 2013 12:27 pm

διαρροη λαδιου απο το καπακι μπορει να το κοιταξεις ανοιγωντας το και κοιταζοντας εχει μια τσιμουχα μπορει να εκατσε στραβα οταν εκλησε το καπακι και απο εκει χανει λαδι...η μηπως ειναι χαλαρες και η βιδες μην το παρακανεις ομως γιατι κλοτσανε ευκολα
dimpapag3

Δημοσίευση  johnxf Την / Το Τρι Ιαν 15, 2013 11:58 pm

Όπως είπε και ο φίλος παραπάνω.. Είναι σίγουρα μπαταρία μιας και ήμουν και εγώ παθών όταν το πήρα.. Τα 2 λαστιχάκια για τα καρμπυρατέρ στις κούπες τους τα είχα αλλάξει με 10 ευρά όταν το πρωτοπήρα και εγώ.. Λαστιχάκι για το φίλτρο λαδιού θα βρεις όμως πολύ πιο εύκολα.. Αρχικά τσέκαρε μήπως και πάρουν λίγο οι βίδες σφίξιμο παραπάνω..Γνώμη μου είναι πριν την φορτίσεις την μπαταρία με ένα πλατύ ίσιο κατσαβίδι να ανοίξεις όλες τις τάπες της εκεί που γράφει DO NOT OPEN. Εάν την φορτίσεις χωρίς να έχεις υγρά μέσα θα την έχεις για λίγες μέρες ακόμη.. Εάν την λείπουν και της προσθέσεις έχεις πολλές πιθανότητες να βγάλεις και χρόνο ολόκληρο.. Δοκιμασμένο αυτό Very Happy
johnxf

Αριθμός μηνυμάτων : 288
Ημερομηνία εγγραφής : 06/08/2011
Τόπος : ΤΡΙΠΟΛΗ

Δημοσίευση  dimpapag3 Την / Το Τετ Ιαν 16, 2013 11:59 am

johnxf έγραψε:Όπως είπε και ο φίλος παραπάνω.. Είναι σίγουρα μπαταρία μιας και ήμουν και εγώ παθών όταν το πήρα.. Τα 2 λαστιχάκια για τα καρμπυρατέρ στις κούπες τους τα είχα αλλάξει με 10 ευρά όταν το πρωτοπήρα και εγώ.. Λαστιχάκι για το φίλτρο λαδιού θα βρεις όμως πολύ πιο εύκολα.. Αρχικά τσέκαρε μήπως και πάρουν λίγο οι βίδες σφίξιμο παραπάνω..Γνώμη μου είναι πριν την φορτίσεις την μπαταρία με ένα πλατύ ίσιο κατσαβίδι να ανοίξεις όλες τις τάπες της εκεί που γράφει DO NOT OPEN. Εάν την φορτίσεις χωρίς να έχεις υγρά μέσα θα την έχεις για λίγες μέρες ακόμη.. Εάν την λείπουν και της προσθέσεις έχεις πολλές πιθανότητες να βγάλεις και χρόνο ολόκληρο.. Δοκιμασμένο αυτό Very Happy
σωστο αυτο με το ανοιγμα της μπαταριας το εχω κανει και εγω και εβγαλα ενα καλοκαιρι!!!!!!εγω μονο προσθεσα καταλυτη αντις για απλα υγρα μπαταριας
dimpapag3

Δημοσίευση  Επισκέπτης Την / Το Παρ Αυγ 30, 2013 3:15 am

χανει ο χιλοιομετρητης.σε μια αποσταση  250km 
που την εχω κανει αμετρητες φορες το μηχανη μου τη βγαζει
238 οταν το διαπιστωσα το μετρησα και με gps αλλα και
με αυτοκινητο..τι μπορει να φταιει???

Επισκέπτης