suzuki_freewind bikers
Θέλετε να αντιδράσετε στο μήνυμα; Φτιάξτε έναν λογαριασμό και συνδεθείτε για να συνεχίσετε.

ΛΑΔΙΑ ΚΑΙ ΑΛΛΑΓΗ ΛΑΔΙΩΝ

4 απαντήσεις

Πήγαινε κάτω

ΛΑΔΙΑ ΚΑΙ ΑΛΛΑΓΗ ΛΑΔΙΩΝ Empty ΛΑΔΙΑ ΚΑΙ ΑΛΛΑΓΗ ΛΑΔΙΩΝ

Δημοσίευση  johnxf Σαβ Αυγ 06, 2011 8:29 pm

Ο ΚΑΤΑΣΚΕΥΑΣΤΗΣ ΜΕΣΑ ΑΠΟ TO MANUAL ΕΧΕΙ ΕΝΑ ΔΙΑΓΡΑΜΜΑ ΒΑΣΗ ΘΕΡΜΟΚΡΑΣΙΩΝ ΚΑΙ ΠΑΡΑΜEΤΡΩΝ ΓΙΑ ΕΠΙΛΟΓΗ ΤΥΠΟΥ ΛΑΔΙΟΥ. ΤΑ ΣΥΝΙΣΤΩΜΕΝΑ ΕΙΝΑΙ ΗΜΙΣΥΝΘΕΤΙΚΑ 10W 40 ΜΕ ΤΟ MANUAL ΝΑ ΓΡΑΦΕΙ ΑΝΤΙΚΑΤΑΣΤΑΣΗ ΣΤΑ 6000χλμ.
ΠΡΟΣΩΠΙΚΑ ΠΙΣΤΕΥΩ ΤΑΚΤΙΚΗ ΑΛΛΑΓΗ ΣΗΜΑΙΝΕΙ ΔΙΑΡΚΕΙΑ ΖΩΗΣ ΣΤΟ ΜΟΤΕΡ. ΕΧΩ ΔΟΚΙΜΑΣΕΙ ΔΙΑΦΟΡΑ MOTUL ΚΑΙ ΤΕΛΕΥΤΑΙΕΣ ΑΛΛΑΓΕΣ ΕΧΩ ΠΑΡΑΜΕΙΝΕΙ ΣΤΑ REPSOL.
ΑΡΧΙΚΗ ΜΟΥ ΣΚΕΨΗ ΚΑΤΑ ΤΗΝ ΑΓΟΡΑ ΗΤΑΝ ΝΑ ΠΡΟΧΩΡΩ ΣΕ ΑΛΛΑΓΗ ΣΤΑ ΜΙΣΑ χλμ. ΔΗΛΑΔΗ ΣΤΑ 3000 ΑΛΛΑ ΔΙΑΠΙΣΤΩΣΑ ΟΤΙ ΠΕΡΝΩΝΤΑΣ ΤΑ 1500 ΤΟ ΛΑΔΙ ΜΑΥΡΙΖΕ ΑΡΚΕΤΑ. ΕΤΣΙ ΛΟΙΠΟΝ ΤΑ ΑΛΛΑΞΑ ΚΑΙ ΔΙΑΠΙΣΤΩΣΑ ΣΗΜΑΝΤΙΚΗ ΑΛΛΑΓΗ ΣΤΟ ΙΞΩΔΕΣ ΤΟΥ ΛΑΔΙΟΥ ΜΕ ΤΗΝ ΡΕΥΣΤΟΤΗΤΑ ΤΟΥ ΝΑ ΘΥΜΙΖΕΙ ΝΕΡΟ ΚΑΙ ΟΧΙ ΛΙΠΑΝΤΙΚΟ. ΠΛΕΟΝ ΜΕ ΕΝΑ ΚΟΣΤΟΣ 24 ΕΥΡΩ affraid ΣΤΑ 3Lt ΑΛΛΑΖΩ ΛΑΔΙΑ ΤΟ ΠΟΛΥ ΣΤΑ 1200 ΚΑΙ ΕΙΜΑΙ ΗΣΥΧΟΣ ΓΙΑ ΤΗΝ ΧΡΗΣΗ ΠΟΥ ΚΑΝΩ ΣΤΗ ΜΗΧΑΝΗ. ΤΕΛΟΣ ΝΑ ΣΗΜΕΙΩΣΟΥΜΕ ΟΤΙ ΜΕ ΕΝΑ ΠΙΣΤΟΝΙ 10cm ΠΟΥ ΟΛΟΙ ΜΑΣ ΦΟΡΑΜΕ ΤΑ ΛΑΔΙΑ ΣΕ ΚΑΘΕ ΑΝΕΒΟΚΑΤΕΒΑΣΜΑ ''ΣΠΑΝΕ'' ΕΥΚΟΛΑ ΣΕ ΣΧΕΣΗ ΜΕ ΑΛΛΕΣ ΜΗΧΑΝΕΣ.


Έχει επεξεργασθεί από τον/την johnxf στις Κυρ Αυγ 28, 2011 9:29 am, 1 φορά
johnxf
johnxf

Αριθμός μηνυμάτων : 288
Ημερομηνία εγγραφής : 06/08/2011
Ηλικία : 40
Τόπος : ΤΡΙΠΟΛΗ

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

ΛΑΔΙΑ ΚΑΙ ΑΛΛΑΓΗ ΛΑΔΙΩΝ Empty Απ: ΛΑΔΙΑ ΚΑΙ ΑΛΛΑΓΗ ΛΑΔΙΩΝ

Δημοσίευση  greg Δευ Αυγ 22, 2011 10:22 pm

δεν ειναι κακο να τα αλλαζεις τοσο συχνα αλλα δεν ειναι καθολου οικονομικο.

φιλτρο λαδιου μονος σου αλλαζεις?
σε ρωταω επειδη θα το αλλαξω και θελω να ξερω αν πρεπει να προσεξω τιποτα??
greg
greg
Admin

Αριθμός μηνυμάτων : 181
Ημερομηνία εγγραφής : 17/04/2011
Ηλικία : 46
Τόπος : athens

https://freewind-bikers.forumgreek.com

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

ΛΑΔΙΑ ΚΑΙ ΑΛΛΑΓΗ ΛΑΔΙΩΝ Empty Απ: ΛΑΔΙΑ ΚΑΙ ΑΛΛΑΓΗ ΛΑΔΙΩΝ

Δημοσίευση  johnxf Κυρ Αυγ 28, 2011 9:44 am

free έγραψε:δεν ειναι κακο να τα αλλαζεις τοσο συχνα αλλα δεν ειναι καθολου οικονομικο.

φιλτρο λαδιου μονος σου αλλαζεις?
σε ρωταω επειδη θα το αλλαξω και θελω να ξερω αν πρεπει να προσεξω τιποτα??

Επειδη τα λογια ειναι περιττα μπες, δες και δεν θα θες να ξαναπας εξω σε μαστορα για αλλαγη λαδιων και φιλτρου.
https://www.youtube.com/watch?v=DMBPCNwbdxg
Μεγαλη προσοχη στο σφιξιμο της βιδας στο καρτερ. Καλυτερα να την ξανασφιξεις αν εχει διαρροη παρα να εχεις καμια ρωγμη απο το πολυ σφιξιμο!
Τυπος φιλτρου ->HF 137

johnxf
johnxf

Αριθμός μηνυμάτων : 288
Ημερομηνία εγγραφής : 06/08/2011
Ηλικία : 40
Τόπος : ΤΡΙΠΟΛΗ

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

ΛΑΔΙΑ ΚΑΙ ΑΛΛΑΓΗ ΛΑΔΙΩΝ Empty Απ: ΛΑΔΙΑ ΚΑΙ ΑΛΛΑΓΗ ΛΑΔΙΩΝ

Δημοσίευση  greg Κυρ Αυγ 28, 2011 9:47 pm

κατατοπιστικοτατο το βιντεο και φενεται και πανευκολο.
thanks..
greg
greg
Admin

Αριθμός μηνυμάτων : 181
Ημερομηνία εγγραφής : 17/04/2011
Ηλικία : 46
Τόπος : athens

https://freewind-bikers.forumgreek.com

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

ΛΑΔΙΑ ΚΑΙ ΑΛΛΑΓΗ ΛΑΔΙΩΝ Empty Απ: ΛΑΔΙΑ ΚΑΙ ΑΛΛΑΓΗ ΛΑΔΙΩΝ

Δημοσίευση  Argyris Volos Τρι Νοε 01, 2011 10:23 am

Άλλαξα λάδια πριν 3 εβδομάδες. Ο μάστορας μου είπε ότι θα βάλει τα 15-50 της motul γιατί αυτά συστήνει η αντιπροσωπεία. Το manual λέει ότι και αυτά τα λάδια κάνουν και επειδή το κλίμα στην Ελλάδα είναι θερμό δεν έφερα αντίρρηση. (Το 10-40 είναι για πιο χαμηλές θερμοκρασίες) Το κόστος λάδια-φίλτρο-εργασία ήταν στα 50 ευρώ. Επίσης μου είπε να τα αλλάξω μετά από περίπου 4000χλμ.
Όταν τα αλλάξω θα σας ενημερώσω για την κατάσταση.
Αυτή ήταν η πρώτη φορά που άλλαζα λάδια μετά από 3500 δικά μου χιλιόμετρα. Ο προηγούμενος ιδιοκτήτης μου είχε πει ότι τα είχε αλλάξει πριν μου την πουλήσει και είχε κάνει περίπου 500χλμ.
Πάντως περίπου 10 μέρες πριν τα αλλάξω παρατήρησα αλλαγή στον ήχο της μηχανής (δεν ξέρω αν ήταν στη φαντασία μου) και δεν θυμίζανε δουλεμένο λάδι αλλά μαύρο νερό.
Επίσης να πω ότι συμπλήρωσα περίπου 220γραμμάρια λάδι μετά από 3000χλμ. Είναι φυσιολογικό αυτό;
Ένας φίλος μου που έχει vstrom μετά από 3000χλμ το λάδι στο τζαμάκι ήταν όπως όταν την αγόρασε.
Argyris Volos
Argyris Volos

Αριθμός μηνυμάτων : 244
Ημερομηνία εγγραφής : 10/09/2011
Ηλικία : 48
Τόπος : Βόλος

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

ΛΑΔΙΑ ΚΑΙ ΑΛΛΑΓΗ ΛΑΔΙΩΝ Empty Απ: ΛΑΔΙΑ ΚΑΙ ΑΛΛΑΓΗ ΛΑΔΙΩΝ

Δημοσίευση  johnxf Τρι Νοε 01, 2011 12:10 pm

Argyris Volos έγραψε:Άλλαξα λάδια πριν 3 εβδομάδες. Ο μάστορας μου είπε ότι θα βάλει τα 15-50 της motul γιατί αυτά συστήνει η αντιπροσωπεία. Το manual λέει ότι και αυτά τα λάδια κάνουν και επειδή το κλίμα στην Ελλάδα είναι θερμό δεν έφερα αντίρρηση. (Το 10-40 είναι για πιο χαμηλές θερμοκρασίες) Το κόστος λάδια-φίλτρο-εργασία ήταν στα 50 ευρώ. Επίσης μου είπε να τα αλλάξω μετά από περίπου 4000χλμ.
Όταν τα αλλάξω θα σας ενημερώσω για την κατάσταση.
Αυτή ήταν η πρώτη φορά που άλλαζα λάδια μετά από 3500 δικά μου χιλιόμετρα. Ο προηγούμενος ιδιοκτήτης μου είχε πει ότι τα είχε αλλάξει πριν μου την πουλήσει και είχε κάνει περίπου 500χλμ.
Πάντως περίπου 10 μέρες πριν τα αλλάξω παρατήρησα αλλαγή στον ήχο της μηχανής (δεν ξέρω αν ήταν στη φαντασία μου) και δεν θυμίζανε δουλεμένο λάδι αλλά μαύρο νερό.
Επίσης να πω ότι συμπλήρωσα περίπου 220γραμμάρια λάδι μετά από 3000χλμ. Είναι φυσιολογικό αυτό;
Ένας φίλος μου που έχει vstrom μετά από 3000χλμ το λάδι στο τζαμάκι ήταν όπως όταν την αγόρασε.
Προσωπικά θεωρώ ότι το λάδι που συμπλήρωσες είναι μια νορμάλ ποσότητα. Δεν έχω όμως άποψη γιατιί δεν τα αφήνω πάνω από 1200χλμ στην μπέμπα μου lol! Δέν ξέρω θερμοκρασία στον Βόλο αλλά εγώ δεν έχω αλλάξει τα 10-40 ποτέ. Όσο για τον θόρυβο είναι λογικό μιας και μονοκύλινδρο τα λάδια τα σπάει στην κυριολεξία πολύ νωρίς. Λογικά μετά την αλλαγή σου θα είδες και διαφορά στο κιβώτιο ταχυτήτων. Λάδια repsol 10-40 ημισυνθετικά + φίλτρο λαδιού τα πέρνω 30 ευρώ και την αλλαγή την κάνω μόνος μου. Ψαχτείτε όλοι για πηγές με φθηνά λαδια κλπ γιατι εγώ έχω δει μεχρι και 4 ευρώ διαφορα στο λίτρο στην ίδια εταιρεία. Evil or Very Mad Evil or Very Mad Evil or Very Mad Evil or Very Mad
johnxf
johnxf

Αριθμός μηνυμάτων : 288
Ημερομηνία εγγραφής : 06/08/2011
Ηλικία : 40
Τόπος : ΤΡΙΠΟΛΗ

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

ΛΑΔΙΑ ΚΑΙ ΑΛΛΑΓΗ ΛΑΔΙΩΝ Empty Απ: ΛΑΔΙΑ ΚΑΙ ΑΛΛΑΓΗ ΛΑΔΙΩΝ

Δημοσίευση  greg Δευ Ιουλ 30, 2012 2:48 am

Γιαννη με τα τηγανελαια τι προβληματα ειχες? γιατι πηρα και γω ενα 5λιτρο και εβαλα 2 φορες και μου φενεται πιο σκληρο το σαζμαν.
greg
greg
Admin

Αριθμός μηνυμάτων : 181
Ημερομηνία εγγραφής : 17/04/2011
Ηλικία : 46
Τόπος : athens

https://freewind-bikers.forumgreek.com

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

ΛΑΔΙΑ ΚΑΙ ΑΛΛΑΓΗ ΛΑΔΙΩΝ Empty Απ: ΛΑΔΙΑ ΚΑΙ ΑΛΛΑΓΗ ΛΑΔΙΩΝ

Δημοσίευση  greg Δευ Ιουλ 30, 2012 10:37 pm

για τα λαδια του lidl λεω εγω. και εσυ αυτα δεν ειχες βαλει?

και εμενα σκληρηνε το σασμαν αλλα οχι παρα πολυ..

παντως πολλοι λενε οτι αν τα αλλαζεις συχνα δεν και τοσο σημασια τι λαδια βαζεις..

εσενα ο κινητηρας σου μετα τη χρηση των φτηνων λαδιων σε τι κατασταση βρισκεται? εχεις παρατηρησει αλλα προβληματα?
greg
greg
Admin

Αριθμός μηνυμάτων : 181
Ημερομηνία εγγραφής : 17/04/2011
Ηλικία : 46
Τόπος : athens

https://freewind-bikers.forumgreek.com

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

ΛΑΔΙΑ ΚΑΙ ΑΛΛΑΓΗ ΛΑΔΙΩΝ Empty Απ: ΛΑΔΙΑ ΚΑΙ ΑΛΛΑΓΗ ΛΑΔΙΩΝ

Δημοσίευση  Επισκέπτης Δευ Αυγ 06, 2012 12:09 pm

αυριο θα παω να παρω λαδια και
θα τα αλλαξω μονος μου ποια ειναι η αποψη σας για
τα bell-ray...?φιλτρο λαδιο το συμβατικο susuki hf 137 ή ΚΝ?

Επισκέπτης
Επισκέπτης


Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

ΛΑΔΙΑ ΚΑΙ ΑΛΛΑΓΗ ΛΑΔΙΩΝ Empty Απ: ΛΑΔΙΑ ΚΑΙ ΑΛΛΑΓΗ ΛΑΔΙΩΝ

Δημοσίευση  Argyris Volos Τρι Αυγ 07, 2012 10:53 am

Δεν ξέρω για τα Bell ray πάντως τα Motul 5100 που έβαλα τελευταία φορά είμαι πολύ ευχαριστημένος και αυτά θα συνεχίζω να βάζω. Γύρω στα 35 ευρώ τα 3 λίτρα. Κοντεύουν τα 4000 χλμ και έχω συμπληρώσει γύρω στα 100 γραμμαρια. Μόλις φτάσουν 4000 χλμ θα δω και την κατάστασή τους.
Argyris Volos
Argyris Volos

Αριθμός μηνυμάτων : 244
Ημερομηνία εγγραφής : 10/09/2011
Ηλικία : 48
Τόπος : Βόλος

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

ΛΑΔΙΑ ΚΑΙ ΑΛΛΑΓΗ ΛΑΔΙΩΝ Empty Απ: ΛΑΔΙΑ ΚΑΙ ΑΛΛΑΓΗ ΛΑΔΙΩΝ

Δημοσίευση  johnxf Τετ Αυγ 08, 2012 6:56 am

Για τα bell ray και εγώ δεν ξέρω κάτι να σου πω Σπύρο αλλά ψάχνοντας σε μοτοφόρουμ υπάρχουν και καλές απόψεις...Κοίτα στο tradewinds.gr μήπως βρεις και καλύτερη τιμή και πες μας εντυπώσεις.. Φίλτρο παίζω και σε man filter και σε HIFLO FILTRO. Εγώ που φοράω τα ίδια με τον Αργύρη τα ester 10w40 motul είμαι πολύ ευχαριστημένος μέχρι τώρα και προβλέπω να τα αφήνω αρκετά μέσα.... silent silent
johnxf
johnxf

Αριθμός μηνυμάτων : 288
Ημερομηνία εγγραφής : 06/08/2011
Ηλικία : 40
Τόπος : ΤΡΙΠΟΛΗ

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

ΛΑΔΙΑ ΚΑΙ ΑΛΛΑΓΗ ΛΑΔΙΩΝ Empty καταρχην σας ευχαριστω ολους

Δημοσίευση  loukas21 Παρ Αυγ 31, 2012 2:49 am

και σας ευχαριστω γιατι χαρη στην βοηθεια σας και τις πληροφοριες που μαθαινω απο εδω ασχολουμαι ξανα μονος μου με την μηχανη μου κατι που εκανα πριν πολλα χρονια αλλα τωρα πια φοβομουν.λαδια αλλαζα οκ αλλα μεσα απο εδω σημερα εκτος απο τα λαδια αλλαξα και φιλτρο λαδιων.καθαρισα και ξανατοποθετησα το φιλτρο αερα την αλλη εβδομαδα θα αλλαξω μπουζι και φιλτρο βενζινης(δεν το εχω δει καθολου πρεπει να εχει λογικα)και ετσι το μονα που απομενουν ειναι ενα ρυθμισμα βαλβιδες και ενα καθαρισμα καρμπυρατερ.λαδια ειναι δευτερη φορα που βαζω 20-50 ειναι τα ποιο καταλληλα για ελλαδα,αλλα μακροπροθεσμα δεν ξερω αν ειναι καλο για την μηχανη ομως δειχνη οτι τα ευχαριεστεται, ιδιαιτερα το καλοκαιρι ,αλλα και το χειμωνα δεν παρουσιαζει καποιο θεμα ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΚΑΙ ΠΑΛΙ
loukas21
loukas21

Αριθμός μηνυμάτων : 36
Ημερομηνία εγγραφής : 05/08/2011
Ηλικία : 48
Τόπος : αθηνα

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

ΛΑΔΙΑ ΚΑΙ ΑΛΛΑΓΗ ΛΑΔΙΩΝ Empty Απ: ΛΑΔΙΑ ΚΑΙ ΑΛΛΑΓΗ ΛΑΔΙΩΝ

Δημοσίευση  Argyris Volos Παρ Αυγ 31, 2012 7:12 am

Πριν καμιά εβδομάδα άλλαξα τα λαδάκια και το φίλτρο. Λάδια Motul 5100 3λίτρα 32,5 ευρώ και φίλτρο ΜΑΝ περίπου 3 ευρώ.

Για να δω θα καταφέρω να ανεβάσω φωτο;
Argyris Volos
Argyris Volos

Αριθμός μηνυμάτων : 244
Ημερομηνία εγγραφής : 10/09/2011
Ηλικία : 48
Τόπος : Βόλος

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

ΛΑΔΙΑ ΚΑΙ ΑΛΛΑΓΗ ΛΑΔΙΩΝ Empty Απ: ΛΑΔΙΑ ΚΑΙ ΑΛΛΑΓΗ ΛΑΔΙΩΝ

Δημοσίευση  Επισκέπτης Σαβ Σεπ 01, 2012 2:46 am

οταν εφθασα χωριο αλλαξα και γω τα λαδια
motul 5100 28ευρω και φιλτρο3 ε ...εβαλα 150 ml πιο λιγο (2150ml)
και δεν μου εχει βγαλει καθολου απ τη φλατζα , 2300 που μου
ειχε βαλει ο μηχανικος χαμος γινοταν μεχρι που επεσαν λιγο και σταματησε..

Επισκέπτης
Επισκέπτης


Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

ΛΑΔΙΑ ΚΑΙ ΑΛΛΑΓΗ ΛΑΔΙΩΝ Empty Απ: ΛΑΔΙΑ ΚΑΙ ΑΛΛΑΓΗ ΛΑΔΙΩΝ

Δημοσίευση  Argyris Volos Σαβ Σεπ 01, 2012 4:44 am

Ναι κι εγώ αυτό πρόσεξα. Δεν πήρε 2300 ml αλλά 2100 περίπου ίσως και πιο λίγο. Μάλλον τα 2300 που λέει να είναι με το ψυγείο λαδιού.

Την επόμενη φορά θα δοκιμάσω να φυσήξω με φουσκωτήρα στο ένα στόμιο να δω αν θα τρέξει κι άλλο λάδι από μέσα.

Αν δεν ψάξω δεν ησυχάζω!!
Argyris Volos
Argyris Volos

Αριθμός μηνυμάτων : 244
Ημερομηνία εγγραφής : 10/09/2011
Ηλικία : 48
Τόπος : Βόλος

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

ΛΑΔΙΑ ΚΑΙ ΑΛΛΑΓΗ ΛΑΔΙΩΝ Empty Απ: ΛΑΔΙΑ ΚΑΙ ΑΛΛΑΓΗ ΛΑΔΙΩΝ

Δημοσίευση  loukas21 Σαβ Σεπ 01, 2012 9:19 am

Argyris Volos έγραψε:Ναι κι εγώ αυτό πρόσεξα. Δεν πήρε 2300 ml αλλά 2100 περίπου ίσως και πιο λίγο. Μάλλον τα 2300 που λέει να είναι με το ψυγείο λαδιού.

Την επόμενη φορά θα δοκιμάσω να φυσήξω με φουσκωτήρα στο ένα στόμιο να δω αν θα τρέξει κι άλλο λάδι από μέσα.

Αν δεν ψάξω δεν ησυχάζω!!

ΕΓΩ ΕΚΑΝΑ ΜΙΑ ΒΛΑΚΕΙΑ. ΜΠΕΡΔΕΥΤΗΚΑ ΚΑΙ ΚΑΙ ΕΠΕΙΔΗ ΑΛΛΑΞΑ ΓΙΑ ΠΡΩΤΗ ΦΟΡΑ ΜΟΝΟΣ ΜΟΥ ΤΟ ΦΙΛΤΡΟ ΛΑΔΙΟΥ ΚΑΙ ΞΕΡΩ ΟΤΙ ΣΤΑ ΑΜΑΞΙΑ ΟΤΑΝ ΑΛΛΑΖΕΙΣ ΤΟ ΦΙΛΤΡΟ ΒΑΖΕΙΣ ΠΑΡΑΠΑΝΩ ΛΑΔΙ ΚΑΙ ΕΤΣΙ ΚΑΤΙ ΑΥΤΟ ΚΑΤΙ ΠΟΥ ΜΕ ΜΠΕΡΔΕΨΕ Ο ΔΕΙΚΤΗΣ ΕΒΑΛΑ ΚΟΝΤΑ ΣΤΑ 150 ml ΠΕΡΙΣΣΟΤΕΡΟ ΝΑ ΑΝΟΙΞΩ ΚΑΡΤΕΡ ΝΑ ΤΑ ΒΓΑΛΩ??ΔΕΝ ΒΛΕΠΩ ΟΠΤΙΚΑ ΚΑΠΟΙΟ ΠΡΟΒΛΗΜΑ
loukas21
loukas21

Αριθμός μηνυμάτων : 36
Ημερομηνία εγγραφής : 05/08/2011
Ηλικία : 48
Τόπος : αθηνα

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

ΛΑΔΙΑ ΚΑΙ ΑΛΛΑΓΗ ΛΑΔΙΩΝ Empty Απ: ΛΑΔΙΑ ΚΑΙ ΑΛΛΑΓΗ ΛΑΔΙΩΝ

Δημοσίευση  Argyris Volos Σαβ Σεπ 01, 2012 11:49 am

Καλό είναι να βγάλεις το λάδι που περισσεύει. Οπτικά δεν θα δεις κάτι, αλλά μέσα πηγαίνει παραπάνω λάδι απ' ότι χρειάζεται και το πιο πιθανό είναι να σου το καίει. Πάντως να χαλάσει το μοτέρ για 150ml παραπάνω δεν νομίζω.
Argyris Volos
Argyris Volos

Αριθμός μηνυμάτων : 244
Ημερομηνία εγγραφής : 10/09/2011
Ηλικία : 48
Τόπος : Βόλος

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

ΛΑΔΙΑ ΚΑΙ ΑΛΛΑΓΗ ΛΑΔΙΩΝ Empty Απ: ΛΑΔΙΑ ΚΑΙ ΑΛΛΑΓΗ ΛΑΔΙΩΝ

Δημοσίευση  loukas21 Κυρ Σεπ 02, 2012 2:44 am

Argyris Volos έγραψε:Καλό είναι να βγάλεις το λάδι που περισσεύει. Οπτικά δεν θα δεις κάτι, αλλά μέσα πηγαίνει παραπάνω λάδι απ' ότι χρειάζεται και το πιο πιθανό είναι να σου το καίει. Πάντως να χαλάσει το μοτέρ για 150ml παραπάνω δεν νομίζω.
ναι θα το βγαλω μην μας βρει κανενα κακο!!ευχαριστω
loukas21
loukas21

Αριθμός μηνυμάτων : 36
Ημερομηνία εγγραφής : 05/08/2011
Ηλικία : 48
Τόπος : αθηνα

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επιστροφή στην κορυφή

- Παρόμοια θέματα

 
Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτή
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης