ΜΟΝΑΔΑ - ΚΟΝΤΕΡ

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Πήγαινε κάτω

Απ: ΜΟΝΑΔΑ - ΚΟΝΤΕΡ

Δημοσίευση  greg Την / Το Δευ Αυγ 08, 2011 9:53 pm

εμενα λειτουργει κανονικα. δεν εχω παρατηρησει προβλημα, εχω ακουσει απο αλλο ομως οτι ειχε κατι προβληματα με το χιλιομετρητη.
greg
Admin

Αριθμός μηνυμάτων : 180
Ημερομηνία εγγραφής : 17/04/2011
Τόπος : athens

Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών http://freewind-bikers.forumgreek.com

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Δημοσίευση  johnxf Την / Το Τρι Αυγ 09, 2011 5:26 am

free έγραψε:εμενα λειτουργει κανονικα. δεν εχω παρατηρησει προβλημα, εχω ακουσει απο αλλο ομως οτι ειχε κατι προβληματα με το χιλιομετρητη.
ΕΙΝΑΙ ΕΥΚΟΛΟ ΝΑ ΜΑΘΟΥΜΕ ΑΝ ΤΟ ΕΛΥΣΕ ΜΕ ΚΑΠΟΙΟ ΤΡΟΠΟ Ή ΟΧΙ?
johnxf

Αριθμός μηνυμάτων : 288
Ημερομηνία εγγραφής : 06/08/2011
Τόπος : ΤΡΙΠΟΛΗ

Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών

Δημοσίευση  loukas21 Την / Το Σαβ Αυγ 20, 2011 1:56 am

εμενα ειχε θεμα με το συναγερμο εκανε διαφορα στο κοντερ αλλα τον εβγαλα και τελος ολα καλα
loukas21

Αριθμός μηνυμάτων : 36
Ημερομηνία εγγραφής : 05/08/2011
Τόπος : αθηνα

Δημοσίευση  Argyris Volos Την / Το Σαβ Σεπ 10, 2011 7:18 am

Λίγο καθυστερημένη η απάντηση αλλά μόλις προχθές έλυσα το κοντέρ και είδα ότι το trip μηδενίστηκε μόλις έβγαλα τη φίσα.
Πιθανόν το πρόβλημα να είναι σε κάποιο καλώδιο στην φίσα και να μην κάνει καλή επαφή (αν μπορείς βγάλ' την και ρίξε λίγο σπρέι επαφών).
Ένα άλλο λίγο πιο απίθανο είναι να υπάρχει κάπου μικρή διαρροή ρεύματος και να πέφτει η τάση και να μηδενίζει το trip.
Η μπαταρία φορτίζει καλά?
Πριν βάλεις μπρος για πρώτη φορά το πρωι τα υπόλοιπα ηλεκτρικά δουλεύουν καλά? Έχεις δυνατή λάμψη από τα λαμπάκια και τα φλας?
Η μίζα παίρνει εύκολα μπροστά?
Τη μηχανή δεν τη γνωρίζω απλώς λέω βασικές ηλεκτρολογικές βλάβες. Αν κάποιος γνωρίζει κάτι πιο ειδικό να μας ενημερώσει.
Argyris Volos

Αριθμός μηνυμάτων : 242
Ημερομηνία εγγραφής : 10/09/2011
Τόπος : Βόλος

Δημοσίευση  konstantinos_f Την / Το Σαβ Σεπ 10, 2011 8:32 am

johnxf έγραψε:ΕΝΑ ΘΕΜΑ ΠΟΥ ΠΡΟΣΩΠΙΚΑ ΜΕ ΚΑΕΙ..
ΕΧΕΙ ΑΛΛΟΣ ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΜΕ ΤΟ RESET ΤΟΥ ΚΟΝΤΕΡ ΤΟΥ??
ΤΙ ΕΝΝΟΩ:
ΑΠΟ ΟΤΑΝ ΠΗΡΑ ΤΟ ΥΠΕΡΟΠΛΟ ΜΟΥ ΣΕ ΚΑΘΕ ΕΝΑΡΞΗ ΤΟΥ ΚΙΝΗΤΗΡΑ ΚΑΙ ΣΤΗ ΔΙΑΡΚΕΙΑ ΤΗΣ ΜΙΖΙΑΣ affraid ΤΟ ΚΟΝΤΕΡ ΜΟΥ ΕΚΑΝΕ RESET ΜΟΝΟ ΤΟΥ ΜΕ ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑ ΝΑ ΧΑΝΕΙ ΤΑ ΧΙΛΙΟΜΕΤΡΑ ΤΟΥ (ΤΟ TRIP ΕΝΝΟΩ)!
ΠΡΙΝ ΕΝΑ ΜΗΝΑ ΠΟΥ ΑΛΛΑΞΑ ΜΠΑΤΑΡΙΑ ΚΑΙ ΜΟΝΟ ΤΙΣ ΠΡΩΤΕΣ ΗΜΕΡΕΣ ΑΥΤΟ ΔΕΝ ΓΙΝΟΤΑΝ ΜΕ ΤΟ ΦΑΙΝΟΜΕΝΟ ΠΛΕΟΝ ΝΑ ΕΧΕΙ ΕΠΙΣΤΡΕΨΕΙ ΣΕ ΚΑΘΗΜΕΡΙΝΗ ΒΑΣΗ. ΕΧΕΙ ΚΑΝΕΙΣ ΑΛΛΟΣ ΤΑ ΙΔΙΑ ΣΥΜΠΤΩΜΑΤΑ??

Μου το κάνει και μένα μερικές φορές αλλά εχω παρατηρήσει οτι το κάνει όταν δεν πάρει μπροστά με την πρώτη και "ζοριστεί" λίγο τις επόμενες..Το πιο πιθανόν είναι να το κάνει απο πτώση τάσης. Η μπαταρία μου είναι παλιά απ'οτι μου είπε ο προηγούμενος (δεν θυμαται πόσο παλια..) όποτε μαλλον το αποδίδω εκεί εγω..Αν περάσω απο το συνεργείο μου πάντως θα ρωτήσω και θα σας πώ κάτι αν μάθω..
konstantinos_f

Αριθμός μηνυμάτων : 7
Ημερομηνία εγγραφής : 07/09/2011
Τόπος : Πάτρα

Δημοσίευση  anixneftis Την / Το Πεμ Σεπ 15, 2011 3:30 am

Αντιπετωπισα προβλημα με το κοντερ (σταματησε να γραφει χιλιομετρα)αλλα το ελυσα αμμεσα με το βγαλσιμο της ντιζας και την εφαρμογητης ξανα απο καθαρισμα.Δοκιμασε να το κανεις μηπως χανεις ρευμα απο την φισα .....και θα το καταλαβεις οταν την ξαναβαλεις.

anixneftis

Αριθμός μηνυμάτων : 51
Ημερομηνία εγγραφής : 02/05/2011
Τόπος : ΙΩΑΝΝΙΝΑ

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Επιστροφή στην κορυφή

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτή
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης