suzuki_freewind bikers
Θέλετε να αντιδράσετε στο μήνυμα; Φτιάξτε έναν λογαριασμό και συνδεθείτε για να συνεχίσετε.

Αναζητώ Κινητήρα

4 απαντήσεις

Πήγαινε κάτω

Αναζητώ Κινητήρα  Empty Αναζητώ Κινητήρα

Δημοσίευση  npapada Παρ Φεβ 06, 2015 5:36 am

Ψάχνω κινητήρα για το FREEWIND. Όποιος-α έχει υπ'όψιν του τρόπους για να βρεθεί αξιόπιστος κινητήρας ας στείλει μνμ στο φορουμ ή απ'έυθεία στο mail npapada.public@gmail.com.
ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ.

npapada

Αριθμός μηνυμάτων : 3
Ημερομηνία εγγραφής : 19/06/2014

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Αναζητώ Κινητήρα  Empty Απ: Αναζητώ Κινητήρα

Δημοσίευση  Argyris Volos Παρ Φεβ 06, 2015 6:00 am

Γειά σου φίλε. Αυτό το "αξιόπιστος" είναι θλιβερή ιστορία. Όχι ότι ο κινητήρας του υπερμηχανήματος δεν είναι αξιόπιστος όταν υπάρχει σωστή συντήρηση, αλλά με αυτή τη μικρή εμπειρία που έχω λέω ότι είναι δύσκολο να βρεις έμπιστο άτομο που να σου πουλήσει πραγματικά αξιόπιστο κινητήρα. Οι περισσότεροι κοιτάνε να σπρώξουνε ακόμα και ανταλλακτικά που είναι για ανακύκλωση και "ότι πιάσουν". Και μην παρασυρθείς από τα χιλιόμετρα. Το θεωρώ αδύνατο να βρεθεί κινητήρας κάτω από 50.000 χλμ. Το πιο καινούριο μηχανάκι είναι τώρα 12 χρονών.
Σού εύχομαι πάντως κάτι να βρεθεί.
Πριν αγοράσεις όμως κάνε έναν οπτικό έλεγχο για ρήγματα (αν και δεν φαίνονται εύκολα) για κλωτσημένες βίδες, ή οτιδήποτε άλλο που μπορείς να δεις απ' έξω.

Καλή αναζήτηση.
Argyris Volos
Argyris Volos

Αριθμός μηνυμάτων : 244
Ημερομηνία εγγραφής : 10/09/2011
Ηλικία : 48
Τόπος : Βόλος

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Αναζητώ Κινητήρα  Empty Απ: Αναζητώ Κινητήρα

Δημοσίευση  npapada Παρ Φεβ 06, 2015 6:04 am

Argyris Volos έγραψε:Γειά σου φίλε. Αυτό το "αξιόπιστος" είναι θλιβερή ιστορία. Όχι ότι ο κινητήρας του υπερμηχανήματος δεν είναι αξιόπιστος όταν υπάρχει σωστή συντήρηση, αλλά με αυτή τη μικρή εμπειρία που έχω λέω ότι είναι δύσκολο να βρεις έμπιστο άτομο που να σου πουλήσει πραγματικά αξιόπιστο κινητήρα. Οι περισσότεροι κοιτάνε να σπρώξουνε ακόμα και ανταλλακτικά που είναι για ανακύκλωση και "ότι πιάσουν". Και μην παρασυρθείς από τα χιλιόμετρα. Το θεωρώ αδύνατο να βρεθεί κινητήρας κάτω από 50.000 χλμ. Το πιο καινούριο μηχανάκι είναι τώρα 12 χρονών.
Σού εύχομαι πάντως κάτι να βρεθεί.
Πριν αγοράσεις όμως κάνε έναν οπτικό έλεγχο για ρήγματα (αν και δεν φαίνονται εύκολα) για κλωτσημένες βίδες, ή οτιδήποτε άλλο που μπορείς να δεις απ' έξω.

Καλή αναζήτηση.
Ευχαριστώ για την απάντηση. Το έχω διαπιστώσει ότι δέν είναι εύκολη υπόθεση, μιάς και ψάχνω απο το Νοέμβριο χωρίς αποτέλεσμα. Σε κάθε περίπτωση όμως την εκτίμηση θα την κάνει ειδικός και έμπειρος τεχνήτης. Ωστόσο αξίζει η αναζήτηση ή να στραφώ αλλού? ε??

npapada

Αριθμός μηνυμάτων : 3
Ημερομηνία εγγραφής : 19/06/2014

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Αναζητώ Κινητήρα  Empty Απ: Αναζητώ Κινητήρα

Δημοσίευση  Argyris Volos Παρ Φεβ 06, 2015 6:28 am

Αφού την εκτίμηση θα την κάνει μάστορας τότε θα κοιτάξεις να βρεις κάτι από εκεί κοντά που μένεις.
Τι εννοείς να στραφείς αλλού; Να αγοράσεις άλλο μηχανάκι;
Εδώ πάντως παίζει ρόλο το οικονομικό. Αυτό μόνο εσύ το ξέρεις. Εννοείται όμως ότι ένα μοτέρ είναι πολύ φθηνότερο από ένα άλλο μηχανάκι.
Argyris Volos
Argyris Volos

Αριθμός μηνυμάτων : 244
Ημερομηνία εγγραφής : 10/09/2011
Ηλικία : 48
Τόπος : Βόλος

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Αναζητώ Κινητήρα  Empty Απ: Αναζητώ Κινητήρα

Δημοσίευση  GodLike Παρ Φεβ 06, 2015 10:40 am

npapada έγραψε:Ψάχνω κινητήρα για το FREEWIND. Όποιος-α έχει υπ'όψιν του τρόπους για να βρεθεί αξιόπιστος κινητήρας ας στείλει μνμ στο φορουμ ή απ'έυθεία στο mail npapada.public@gmail.com.
ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ.Αδερφέ,έχεις mail
GodLike
GodLike

Αριθμός μηνυμάτων : 45
Ημερομηνία εγγραφής : 26/07/2012
Ηλικία : 35
Τόπος : Αγία Παρασκευή

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Αναζητώ Κινητήρα  Empty Απ: Αναζητώ Κινητήρα

Δημοσίευση  wolf77 Σαβ Φεβ 07, 2015 6:58 am

npapada έγραψε:Ψάχνω κινητήρα για το FREEWIND. Όποιος-α έχει υπ'όψιν του τρόπους για να βρεθεί αξιόπιστος κινητήρας ας στείλει μνμ στο φορουμ ή απ'έυθεία στο mail npapada.public@gmail.com.
ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ.

Φίλε μου αν μένεις Αττική ρώτα στον Αργυρίου στους Αγίους Αναργύρους. Ίσως μπορεί να σε κατευθύνει αν δεν έχει κάτι στο μαγαζί.
wolf77
wolf77

Αριθμός μηνυμάτων : 29
Ημερομηνία εγγραφής : 13/01/2015
Ηλικία : 46
Τόπος : Ρόδος - Αθήνα

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Αναζητώ Κινητήρα  Empty Απ: Αναζητώ Κινητήρα

Δημοσίευση  npapada Κυρ Φεβ 08, 2015 9:43 am

wolf77 έγραψε:
npapada έγραψε:Ψάχνω κινητήρα για το FREEWIND. Όποιος-α έχει υπ'όψιν του τρόπους για να βρεθεί αξιόπιστος κινητήρας ας στείλει μνμ στο φορουμ ή απ'έυθεία στο mail npapada.public@gmail.com.
ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ.

Φίλε μου αν μένεις Αττική ρώτα στον Αργυρίου στους Αγίους Αναργύρους. Ίσως μπορεί να σε κατευθύνει αν δεν έχει κάτι στο μαγαζί.
Aυτό εννοείς; http://www.motoargiriou.gr/01.etaireia.html. Αν δε γίνομαι κουραστικός γιατί να αποταθώ εκεί;. Ρωτάω αν έχεις κάποια πληροφόρηση ή εμπειρία για την αξιοπιστία του συνεργείου. 
Ευχαριστώ για την απάντηση!

npapada

Αριθμός μηνυμάτων : 3
Ημερομηνία εγγραφής : 19/06/2014

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Αναζητώ Κινητήρα  Empty Απ: Αναζητώ Κινητήρα

Δημοσίευση  wolf77 Κυρ Φεβ 08, 2015 10:04 am

npapada έγραψε:
wolf77 έγραψε:
npapada έγραψε:Ψάχνω κινητήρα για το FREEWIND. Όποιος-α έχει υπ'όψιν του τρόπους για να βρεθεί αξιόπιστος κινητήρας ας στείλει μνμ στο φορουμ ή απ'έυθεία στο mail npapada.public@gmail.com.
ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ.

Φίλε μου αν μένεις Αττική ρώτα στον Αργυρίου στους Αγίους Αναργύρους. Ίσως μπορεί να σε κατευθύνει αν δεν έχει κάτι στο μαγαζί.
Aυτό εννοείς; http://www.motoargiriou.gr/01.etaireia.html. Αν δε γίνομαι κουραστικός γιατί να αποταθώ εκεί;. Ρωτάω αν έχεις κάποια πληροφόρηση ή εμπειρία για την αξιοπιστία του συνεργείου. 
Ευχαριστώ για την απάντηση!
Αυτό ακριβώς. Ασχολούνται με την μηχανή μου από το 2000 και έχω τις καλύτερες εντυπώσεις ακόμα και τώρα που τους επισκέφτομαι αραιά και που. Μίλα με τον Τάκη το αφεντικό. Μπορεί να μην πιάνει πια τόσο συχνά εργαλεία αλλά σίγουρα θα μπορούσε να σε κατευθύνει όπως σου είπα και πριν. Ξέρει τα κόλπα και την αγορά.
wolf77
wolf77

Αριθμός μηνυμάτων : 29
Ημερομηνία εγγραφής : 13/01/2015
Ηλικία : 46
Τόπος : Ρόδος - Αθήνα

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επιστροφή στην κορυφή


 
Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτή
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης