suzuki_freewind bikers
Θέλετε να αντιδράσετε στο μήνυμα; Φτιάξτε έναν λογαριασμό και συνδεθείτε για να συνεχίσετε.

ΑΥΞΗΣΗ ΙΠΠΟΔΥΝΑΜΗΣ

5 απαντήσεις

Πήγαινε κάτω

ΑΥΞΗΣΗ ΙΠΠΟΔΥΝΑΜΗΣ Empty ΑΥΞΗΣΗ ΙΠΠΟΔΥΝΑΜΗΣ

Δημοσίευση  anixneftis Δευ Μαρ 05, 2012 7:40 am

Ανοιγω το συγκεκριμενο θεμα για να καταθεσουμε αποψεις,προβληματισμους,και ισως καποια κρυφα ονειρα μας για τα εργαλεια που κατεχουμε.
Εγω παντως ξεκινησα να κανω ενα ψαξιμο απο τωρα για το καλοκαιρι,σε περιπτωση που κρατησω τελικα το εργαλειο.
Βρισκω καποιες ιδεες οπως την αλλαγη των slides με καινουργια βελτιωμενα,αλλαγη ολης της εξατμισης με βελτιωμενη.....ακουω λοιπον ιδεες και φυσικα τροπους εαν καποιος φιλος συν-freewind-στας εχει κανει ή εψααξε κατι.

anixneftis

Αριθμός μηνυμάτων : 51
Ημερομηνία εγγραφής : 02/05/2011
Ηλικία : 54
Τόπος : ΙΩΑΝΝΙΝΑ

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

ΑΥΞΗΣΗ ΙΠΠΟΔΥΝΑΜΗΣ Empty Απ: ΑΥΞΗΣΗ ΙΠΠΟΔΥΝΑΜΗΣ

Δημοσίευση  anixneftis Τρι Μαρ 06, 2012 7:36 am

Πολυ ωραια πραγματα αναφερεις φιλε μου Very Happy ,με εβαλες σε σκεψεις Wink ,θα χρειαστω οπως φαινετε τα φωτα σου (εν καιρο)οταν επιστρεψω απο το εξωτερικο οπου βρισκομαι γιατι οντως το εργαλειο θελει πειραγμα...

anixneftis

Αριθμός μηνυμάτων : 51
Ημερομηνία εγγραφής : 02/05/2011
Ηλικία : 54
Τόπος : ΙΩΑΝΝΙΝΑ

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

ΑΥΞΗΣΗ ΙΠΠΟΔΥΝΑΜΗΣ Empty Απ: ΑΥΞΗΣΗ ΙΠΠΟΔΥΝΑΜΗΣ

Δημοσίευση  anixneftis Τρι Μαρ 06, 2012 7:48 am

Φιλε johnxf διαπιστωνω απο τα συνφραζομενα οτι η μηχανη ειναι αυτη την στιγμη σε κατασταση τρελη....σαν να λεμε δηλαδη οτι με αυτα που εκανες απο 650cc πηγε σχεδον στα 750cc και απο ιπποδυναμη ανεβηκες τουλαχιστον 15-17 ιππους με αποτελεσμα πολυ δυνατες ροπες απο χαμηλα και εξαλιψη του κρεμασματος στα ψηλα,και γενικα πολυ νευρο,το οποιο χρειαζετε για τον ανοιχτο δρομο.

anixneftis

Αριθμός μηνυμάτων : 51
Ημερομηνία εγγραφής : 02/05/2011
Ηλικία : 54
Τόπος : ΙΩΑΝΝΙΝΑ

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

ΑΥΞΗΣΗ ΙΠΠΟΔΥΝΑΜΗΣ Empty Απ: ΑΥΞΗΣΗ ΙΠΠΟΔΥΝΑΜΗΣ

Δημοσίευση  anixneftis Τετ Μαρ 07, 2012 10:04 am

σε ενα σαιτ με μοτο-κουβεντες , βρηκα ξενο σαιτ ανταλλακτικων με τιμη στο καρμπιρατρ που αναφερεις στα 630 δολαρια....ειναι οντως ακριβο αφου φτανει σχεδον τα 480 ευρω,αλλα πιστευω οτι οπως τα βλεπω και σε αλλα σαιτ οτι θα αξιζει το κοπο να γινει μια τετοια αγορα.....εχεις δει κατι και στο e-bay σχετικο?....την εξατμιση απο που την παρηγγειλες?

anixneftis

Αριθμός μηνυμάτων : 51
Ημερομηνία εγγραφής : 02/05/2011
Ηλικία : 54
Τόπος : ΙΩΑΝΝΙΝΑ

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

ΑΥΞΗΣΗ ΙΠΠΟΔΥΝΑΜΗΣ Empty Απ: ΑΥΞΗΣΗ ΙΠΠΟΔΥΝΑΜΗΣ

Δημοσίευση  greg Πεμ Μαρ 08, 2012 8:59 am

επιβεβαιωνω για την εξάτμιση του john. κανει λιγο θορυβο αλλα ωραιο ( μετρας τις πιστονιες που λενε...lol! )
greg
greg
Admin

Αριθμός μηνυμάτων : 181
Ημερομηνία εγγραφής : 17/04/2011
Ηλικία : 46
Τόπος : athens

https://freewind-bikers.forumgreek.com

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

ΑΥΞΗΣΗ ΙΠΠΟΔΥΝΑΜΗΣ Empty Απ: ΑΥΞΗΣΗ ΙΠΠΟΔΥΝΑΜΗΣ

Δημοσίευση  anixneftis Δευ Μαρ 12, 2012 9:18 am

Κανα φιλο <πειραγμενο>μηχανικο δεν εχουμε στο φορουμ????? Very Happy

anixneftis

Αριθμός μηνυμάτων : 51
Ημερομηνία εγγραφής : 02/05/2011
Ηλικία : 54
Τόπος : ΙΩΑΝΝΙΝΑ

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

ΑΥΞΗΣΗ ΙΠΠΟΔΥΝΑΜΗΣ Empty Απ: ΑΥΞΗΣΗ ΙΠΠΟΔΥΝΑΜΗΣ

Δημοσίευση  poderosa Δευ Μαρ 12, 2012 11:25 am

Και εγω βρισκομαι αυτη την στιγμη σε φαση βελτιοσης του κινητηρα. Εβαλα εξατμιση Ιταλικη GPR, και ψαχνω πιο ελευθερο φιλτρο αερα για να βελτιωσω την αναπνοη του. Μολις αλλαξω εξατμιση και φιλτρο θα το παω σε εναν καλο μηχανικο να αλλαξει τα ζιγκλερ των καρμπυρατερ. Ετσι πιστευω πως θα κερδισω 2-4 αλογα. Ο κυλιντρος του FREEWIND δεν περνει ρεκτιφιε γιατι ειναι αλουμινιο και εχει επιστρωση τυπου nicasil (SCEM το λεει η SUZUKI). Απο Αμερικη βρισκεις κιτ κυλιντρο-πιστονι για DR650SE που μαλλον ταιριαζει και στο δικο μας και το παει στα 720cc. Ο καθαρισμος του πιστονιου δεν θα μπορουσε να γινει με την χρηση καποιας 100αρας βενζινης, ή με καποιο προσθετο στην βενζινη; Καποιοι λενε πως οι επικαθυσεις στο πιστονι βελτιονουν την συμπιεση, αρα αυξανουν ελαχιστα την ιπποδυναμη. Εγω παντος δεν θα πειραζα τιποτα εσωτερικα στον κινητηρα, γιατι δεν θα ηθελα να χαλασω την αξιοπιστια του πιο ανθεκτικου μονοκυλινδρου που εχει βγαλει γιαπονεζικο εργοστασιο (εχω ακουσει για freewind με 145000 χωρις ανοιγμα κινητηρα)!

poderosa

Αριθμός μηνυμάτων : 14
Ημερομηνία εγγραφής : 18/10/2011

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

ΑΥΞΗΣΗ ΙΠΠΟΔΥΝΑΜΗΣ Empty Απ: ΑΥΞΗΣΗ ΙΠΠΟΔΥΝΑΜΗΣ

Δημοσίευση  poderosa Παρ Μαρ 23, 2012 6:07 am

Καλα νεα για οσους θελουν να βελτιοσουν την αναπνοη της μηχανης τους: Η εταιρια technomoto που φτιαχνει τα περιφημα φιλτρα DNA αποφασισε να κατασκευασει φιλτρο αερα για την μηχανη μας! Προκειται για Ελληνικη εταιρια, και θα προτεινα σε οποιον βρισκεται σε διαδικασια βελτιοσης της μηχανης του, να την προτιμησει ,οχι μονο γιατι "επιμενουμε Ελληνικα", αλλα και γιατι το αξιζει! Την αλλη βδομαδα θα εχω στα χερια μου το προτοτυπο, οποτε μολις ρυθμισω και καρμπυρατερ θα γραψω εντυπωσεις.

poderosa

Αριθμός μηνυμάτων : 14
Ημερομηνία εγγραφής : 18/10/2011

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

ΑΥΞΗΣΗ ΙΠΠΟΔΥΝΑΜΗΣ Empty Απ: ΑΥΞΗΣΗ ΙΠΠΟΔΥΝΑΜΗΣ

Δημοσίευση  johnxf Παρ Μαρ 23, 2012 8:03 am

poderosa έγραψε:Καλα νεα για οσους θελουν να βελτιοσουν την αναπνοη της μηχανης τους: Η εταιρια technomoto που φτιαχνει τα περιφημα φιλτρα DNA αποφασισε να κατασκευασει φιλτρο αερα για την μηχανη μας! Προκειται για Ελληνικη εταιρια, και θα προτεινα σε οποιον βρισκεται σε διαδικασια βελτιοσης της μηχανης του, να την προτιμησει ,οχι μονο γιατι "επιμενουμε Ελληνικα", αλλα και γιατι το αξιζει! Την αλλη βδομαδα θα εχω στα χερια μου το προτοτυπο, οποτε μολις ρυθμισω και καρμπυρατερ θα γραψω εντυπωσεις.
bounce bounce ΜΠΡΑΒΟ τους.. .. Περιμένουμε εντυπώσεις λοιπόν!!
johnxf
johnxf

Αριθμός μηνυμάτων : 288
Ημερομηνία εγγραφής : 06/08/2011
Ηλικία : 40
Τόπος : ΤΡΙΠΟΛΗ

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

ΑΥΞΗΣΗ ΙΠΠΟΔΥΝΑΜΗΣ Empty Απ: ΑΥΞΗΣΗ ΙΠΠΟΔΥΝΑΜΗΣ

Δημοσίευση  grharris Τετ Μαρ 28, 2012 11:15 am

Τα DNA είναι όχι μόνο ελληνικά και ποιό φθηνά από τα υπόλοιπα aftermarket, αλλά είναι όντως και πολύ καλά.

Όταν πιο παλιά το έψαχνα για να βάλω φιλτρο στο Hornet, διάβασα στο Hornet's Nest πως μετά από tests που έκανε τότε το HRC για το Hornet Cup στην Αγγλία, καταλήξανε στα DNA γιατί είχαν περισσότερη ροή αέρα.

Φυσικά και το Hornetάκι απέκτησε ένα τέτοιο και έκανε πολλά χαρούμενα (και γρήγορα) χιλιόμετρα με αυτό! cheers


Τώρα για την βελτίωση που λέμε στα Freewind (και όχι μόνο..) όσο το φτιάχνεις - αυτό καίει.

Οπότε, μήπως με τα ίδια που €€€ θα έδεινες για βελτιώσεις να πάρεις ένα ποιό γρήγορο (ποιό μεγάλο) και να καίς και τα ίδια? afro

Αν θες να το δυναμώσεις με μικρό κόστος και να μπορείς να το επαναφέρεις και έυκολα στην αρχική κατάσταση...άλλαξε το ένα γρανάζι!
grharris
grharris

Αριθμός μηνυμάτων : 6
Ημερομηνία εγγραφής : 08/02/2012
Ηλικία : 46
Τόπος : ΑΘΗΝΑ

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

ΑΥΞΗΣΗ ΙΠΠΟΔΥΝΑΜΗΣ Empty Απ: ΑΥΞΗΣΗ ΙΠΠΟΔΥΝΑΜΗΣ

Δημοσίευση  poderosa Τετ Μαρ 28, 2012 12:16 pm

Με την εξατμιση που αλλαξα γλυτωσα γυρω στα 4 κιλα βαρος, οποτε πηγα στα 176 κιλα γεματο. Βρες μου εσυ καποιο "μεγαλο" μηχανακι σ' αυτα τα κιλα, με 1500Ε κοστος αγορας και αξιοπιστια FREEWIND, και τοτε το αλλαζω. Παντος το συνολικο κοστος βελτιοσης δεν ξεπερναει τα 300Ε, οποτε με 1800Ε συνολο εχω μηχανη το ιδιο δυνατη με το πιο συνχρονο XT660R/X, σε πολυ ανωτερη ποιοτητα κατασκευης! Οσο για την καταναλωση, δεν θα επηρεαστει πολυ στην καθημερινη μετακινηση, γιατι οι διαφορετικες ρυθμισεις του καρμπυρατερ αφορουν τις μεσαιες και υψηλες στροφες: αλλαγη θεσης βελονων (επηρεαζει μεσαιες στροφες), και κυριων ζιγκλερ (επηρεαζει υψηλες στροφες).

poderosa

Αριθμός μηνυμάτων : 14
Ημερομηνία εγγραφής : 18/10/2011

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

ΑΥΞΗΣΗ ΙΠΠΟΔΥΝΑΜΗΣ Empty Απ: ΑΥΞΗΣΗ ΙΠΠΟΔΥΝΑΜΗΣ

Δημοσίευση  grharris Πεμ Μαρ 29, 2012 7:33 am

Φίλε poderosa, δεν μιλάω για μια εξάτμηση και ένα ζιγκλέρ, που στην τελική ούτε 300€ δεν θα σου στοιχίσει αφού μπορείς μετά να την πουλήσεις κι όλας.
Μιλάω για "επενδύσεις" που περνάνε κατά πολύ το κόστος αλλαγής με ένα μεγαλύτερο ή νεότερο μοντέλο. Δες τις περιπτώσεις πιτσιρικάδων που ρίχνουν 3 και 4 χιλιάρικα για να φτιάξουν τα παπιά τους, και που ζήτημα είναι αν θα φτάσουν τα 30 άλογα.

Επίσης δεν αναφέρομαι σε περιπτώσεις που η μηχανή είναι ήδη μεγάλη, δηλαδή αν έχεις το τελευταίο R1 και έχεις και τα λ€φτά, το κάνεις τούμπανο γιατί τι άλλο να πάρεις για καλύτερα?!

Επίσης, αν θέλεις να κάνεις μια μηχανή πιό γρήγορη, βελτίωσε τα φρένα και τις αναρτήσεις!
grharris
grharris

Αριθμός μηνυμάτων : 6
Ημερομηνία εγγραφής : 08/02/2012
Ηλικία : 46
Τόπος : ΑΘΗΝΑ

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

ΑΥΞΗΣΗ ΙΠΠΟΔΥΝΑΜΗΣ Empty Απ: ΑΥΞΗΣΗ ΙΠΠΟΔΥΝΑΜΗΣ

Δημοσίευση  greg Παρ Μαρ 30, 2012 1:03 am

grharris έγραψε:Φίλε poderosa, δεν μιλάω για μια εξάτμηση και ένα ζιγκλέρ, που στην τελική ούτε 300€ δεν θα σου στοιχίσει αφού μπορείς μετά να την πουλήσεις κι όλας.
Μιλάω για "επενδύσεις" που περνάνε κατά πολύ το κόστος αλλαγής με ένα μεγαλύτερο ή νεότερο μοντέλο. Δες τις περιπτώσεις πιτσιρικάδων που ρίχνουν 3 και 4 χιλιάρικα για να φτιάξουν τα παπιά τους, και που ζήτημα είναι αν θα φτάσουν τα 30 άλογα.

Επίσης δεν αναφέρομαι σε περιπτώσεις που η μηχανή είναι ήδη μεγάλη, δηλαδή αν έχεις το τελευταίο R1 και έχεις και τα λ€φτά, το κάνεις τούμπανο γιατί τι άλλο να πάρεις για καλύτερα?!

Επίσης, αν θέλεις να κάνεις μια μηχανή πιό γρήγορη, βελτίωσε τα φρένα και τις αναρτήσεις!


συμφωνω απολυτα..

εγω στη δικια μου παντως θα βαλω σωληνακια υψηλης στα φρενα, θα αλλαξω αναρτηση και τιποτα αλλο..

(αμα εχεις R1 και θες να το κανεις τουμπανο εισαι ο χορχε λορενθο της ελλαδας!)lol!
greg
greg
Admin

Αριθμός μηνυμάτων : 181
Ημερομηνία εγγραφής : 17/04/2011
Ηλικία : 46
Τόπος : athens

https://freewind-bikers.forumgreek.com

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

ΑΥΞΗΣΗ ΙΠΠΟΔΥΝΑΜΗΣ Empty Απ: ΑΥΞΗΣΗ ΙΠΠΟΔΥΝΑΜΗΣ

Δημοσίευση  johnxf Παρ Μαρ 30, 2012 4:00 am

greg έγραψε:
grharris έγραψε:Φίλε poderosa, δεν μιλάω για μια εξάτμηση και ένα ζιγκλέρ, που στην τελική ούτε 300€ δεν θα σου στοιχίσει αφού μπορείς μετά να την πουλήσεις κι όλας.
Μιλάω για "επενδύσεις" που περνάνε κατά πολύ το κόστος αλλαγής με ένα μεγαλύτερο ή νεότερο μοντέλο. Δες τις περιπτώσεις πιτσιρικάδων που ρίχνουν 3 και 4 χιλιάρικα για να φτιάξουν τα παπιά τους, και που ζήτημα είναι αν θα φτάσουν τα 30 άλογα.

Επίσης δεν αναφέρομαι σε περιπτώσεις που η μηχανή είναι ήδη μεγάλη, δηλαδή αν έχεις το τελευταίο R1 και έχεις και τα λ€φτά, το κάνεις τούμπανο γιατί τι άλλο να πάρεις για καλύτερα?!

Επίσης, αν θέλεις να κάνεις μια μηχανή πιό γρήγορη, βελτίωσε τα φρένα και τις αναρτήσεις!


συμφωνω απολυτα..

εγω στη δικια μου παντως θα βαλω σωληνακια υψηλης στα φρενα, θα αλλαξω αναρτηση και τιποτα αλλο..

(αμα εχεις R1 και θες να το κανεις τουμπανο εισαι ο χορχε λορενθο της ελλαδας!)lol!
Χμ εγώ πάντως θεωρώ ότι σε λογικά πλαίσια μικροεπεμβάσεις μπορεί ο καθένας να κάνει αρκεί να μην ονειρεύεται πως θα πιάσει το άπιαστο..
johnxf
johnxf

Αριθμός μηνυμάτων : 288
Ημερομηνία εγγραφής : 06/08/2011
Ηλικία : 40
Τόπος : ΤΡΙΠΟΛΗ

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

ΑΥΞΗΣΗ ΙΠΠΟΔΥΝΑΜΗΣ Empty Απ: ΑΥΞΗΣΗ ΙΠΠΟΔΥΝΑΜΗΣ

Δημοσίευση  anixneftis Σαβ Μαρ 31, 2012 9:05 am

Συμφωνω οτι δεν μπορεις να περιμενεις να πιασης το ονειρο .....αλλα οταν μπορεις να κανεις μρικες επεμβασεις ουσιωδεις ειναι καλο να της κανεις.....αλλωστε το freewind ειναι μια μηχανη που με μερικα χρηματα επιπλεον αποκτα αλλα αισθηση.....βεβαια δεν γινεται υπερ-οπλο αλλα για να παρης κατι καλυτερο θελεις 4000-5000 ευρα...οποτε με κανα 1000 ρικο γινεται τουμπανο!!! Very Happy Very Happy

anixneftis

Αριθμός μηνυμάτων : 51
Ημερομηνία εγγραφής : 02/05/2011
Ηλικία : 54
Τόπος : ΙΩΑΝΝΙΝΑ

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

ΑΥΞΗΣΗ ΙΠΠΟΔΥΝΑΜΗΣ Empty Απ: ΑΥΞΗΣΗ ΙΠΠΟΔΥΝΑΜΗΣ

Δημοσίευση  poderosa Σαβ Μαρ 31, 2012 9:29 am

Αυτο που ζηταγα εγω, και το πετυχα με 300Ε για εξατμιση και φιλτρο αερα, ειναι να ταξιδευω με 140 και να εχω αποθεμα γκαζιου για μια προσπεραση. Ακομα κι οταν ειχα BMW R1100GS, με 140 ταξιδευα. Μετα την αλλαγη του μαμα φιλτρου με φιλτρο αερα DNA ειδα βελτιοση της ροπης σε χαμηλες στροφες, πραγμα ωφελημο για την πολη! Επιπλεον κερδισα -4kg βαρους λογω αλλαγης εξατμισης, πραγμα που βελτιοσε την συμπεριφορα στην κινηση της πολης.

poderosa

Αριθμός μηνυμάτων : 14
Ημερομηνία εγγραφής : 18/10/2011

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

ΑΥΞΗΣΗ ΙΠΠΟΔΥΝΑΜΗΣ Empty Απ: ΑΥΞΗΣΗ ΙΠΠΟΔΥΝΑΜΗΣ

Δημοσίευση  anixneftis Κυρ Απρ 01, 2012 8:54 am

poderosa έγραψε:Αυτο που ζηταγα εγω, και το πετυχα με 300Ε για εξατμιση και φιλτρο αερα, ειναι να ταξιδευω με 140 και να εχω αποθεμα γκαζιου για μια προσπεραση. Ακομα κι οταν ειχα BMW R1100GS, με 140 ταξιδευα. Μετα την αλλαγη του μαμα φιλτρου με φιλτρο αερα DNA ειδα βελτιοση της ροπης σε χαμηλες στροφες, πραγμα ωφελημο για την πολη! Επιπλεον κερδισα -4kg βαρους λογω αλλαγης εξατμισης, πραγμα που βελτιοσε την συμπεριφορα στην κινηση της πολης.


Τι εξατμιση εβαλες και απο που?επισης το φιλτρο απο που το παρηγγειλες?αν εχεις και μπορεις δωσε καποιο τηλεφωνο απο τους προμηθευτες.....

anixneftis

Αριθμός μηνυμάτων : 51
Ημερομηνία εγγραφής : 02/05/2011
Ηλικία : 54
Τόπος : ΙΩΑΝΝΙΝΑ

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

ΑΥΞΗΣΗ ΙΠΠΟΔΥΝΑΜΗΣ Empty Απ: ΑΥΞΗΣΗ ΙΠΠΟΔΥΝΑΜΗΣ

Δημοσίευση  johnxf Κυρ Απρ 01, 2012 9:11 am

Επιβεβαιώνω και εγώ πως τεράστια διαφορά βλέπουμε όλοι όσοι έχουμε εξάτμιση. . Τεράστια διαφορά στην αλλαγή βάρους και όχι μόνο. Έχω ξαναγράψει πάντως αφού πλέον την έχω φορεμένη και εγώ καλή λύση είναι και η racetech στον Πειραιά..
johnxf
johnxf

Αριθμός μηνυμάτων : 288
Ημερομηνία εγγραφής : 06/08/2011
Ηλικία : 40
Τόπος : ΤΡΙΠΟΛΗ

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

ΑΥΞΗΣΗ ΙΠΠΟΔΥΝΑΜΗΣ Empty Απ: ΑΥΞΗΣΗ ΙΠΠΟΔΥΝΑΜΗΣ

Δημοσίευση  poderosa Κυρ Απρ 01, 2012 9:35 am

anixneftis έγραψε:
Τι εξατμιση εβαλες και απο που?επισης το φιλτρο απο που το παρηγγειλες?αν εχεις και μπορεις δωσε καποιο τηλεφωνο απο τους προμηθευτες.....
Εξατμιση παραγγειλα απ' το ebay Ιταλιας GPR τιτανιου. Ερχεται με δυο Db-killer απ' τους οποιους εχω αφαιρεσει τον ενα. Ζυγιζει 2,7kg συνολικα. Φιλτρο αερα για Freewind θα βγαλει η DNA. Αυτο που φοραω στην μηχανη μου, ειναι το προτοτυπο. Οταν ολοκληρωθουν οι δοκιμες και κυκλοφορησει κανονικα θα σας το ανακοινωσω. Χωρις ακομα να εχω πειραξει κατι στα καρμπυρατερ, ειδα σημαντικη βελτιοση σε ολο το φασμα των στροφων. Νομιζω οτι πλεον το freewind φτανει ή και ξεπερναει σε δυναμη το XT660R που ειχα το 2005-2007!

poderosa

Αριθμός μηνυμάτων : 14
Ημερομηνία εγγραφής : 18/10/2011

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επιστροφή στην κορυφή


 
Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτή
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης