suzuki_freewind bikers
Θέλετε να αντιδράσετε στο μήνυμα; Φτιάξτε έναν λογαριασμό και συνδεθείτε για να συνεχίσετε.

ΟΛΟΦΡΕΣΚΟΣ

4 απαντήσεις

Πήγαινε κάτω

ΟΛΟΦΡΕΣΚΟΣ Empty ΟΛΟΦΡΕΣΚΟΣ

Δημοσίευση  renesis Τετ Σεπ 05, 2012 8:48 am

Σας χαιρετώ όλους στο φόρουμ. Είμαι ολόφρεσκο μέλος αλλά ίσως ο παλαιότερος κάτοχος της freewind από όλα τα παιδιά εδώ μέσα. Το μηχανάκι ήρθε ολοκαίνουργιο στα χέρια μου τον Απρίλιο του 1997 και ήταν ένα από τα πρώτα freewind που κυκλοφόρησαν εδώ που μένω στα Χανιά. Δηλαδή το έχω στην κατοχή μου 15 ολόκληρα χρόνια και έχω φορέσει πάνω από 45.000χλμ. στην σέλα του (και εύχομαι να τα εκατοστίσω). Το forum αυτό το ανακάλυψα τυχαία ενώ έψαχνα για καινούργια λάστιχα, και για να πω την αλήθεια ξαφνιάστηκα ευχάριστα που ακόμα μέχρι και σήμερα υπάρχουν παιδιά που αγαπούν και ασχολούνται με αυτόν τον θρύλο της μοτοκίνησης το xf650 freewind. Αυτά για αρχή και από εμένα, and keep on riding boys.

renesis

Αριθμός μηνυμάτων : 2
Ημερομηνία εγγραφής : 04/09/2012
Ηλικία : 54
Τόπος : ΧΑΝΙΑ

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

ΟΛΟΦΡΕΣΚΟΣ Empty Απ: ΟΛΟΦΡΕΣΚΟΣ

Δημοσίευση  Argyris Volos Τετ Σεπ 05, 2012 9:20 am

Γεια σου renesis. Για να έχεις τη freewind και να ασχολείσαι ακόμα πάει να πει ότι είσαι αρκετά ευχαριστημένος. Φαντάζομαι ότι έχουν περάσει κι "άλλες" από τα χέρια σου οπότε θα έχουμε πολύ καλύτερη εικόνα για το υπερμηχάνημα από εσένα μιας κι έχεις περισσότερη εμπειρία.
Argyris Volos
Argyris Volos

Αριθμός μηνυμάτων : 245
Ημερομηνία εγγραφής : 10/09/2011
Ηλικία : 48
Τόπος : Βόλος

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

ΟΛΟΦΡΕΣΚΟΣ Empty Απ: ΟΛΟΦΡΕΣΚΟΣ

Δημοσίευση  renesis Τετ Σεπ 05, 2012 11:56 am

Argyris Volos έγραψε:Γεια σου renesis. Για να έχεις τη freewind και να ασχολείσαι ακόμα πάει να πει ότι είσαι αρκετά ευχαριστημένος. Φαντάζομαι ότι έχουν περάσει κι "άλλες" από τα χέρια σου οπότε θα έχουμε πολύ καλύτερη εικόνα για το υπερμηχάνημα από εσένα μιας κι έχεις περισσότερη εμπειρία.


Φίλε Argyris σε χαιρετώ. Ναι έχεις δίκιο για την εμπειρία μου με τις μηχανές, μιας και πριν το freewind είχαν περάσει από τα χέρια μου πολλά μηχανάκια, όπως το suzuki dr250, yamaha xt550, kawasaki en500, και για λίγο ένα gpz900R ninja (σκοτώστρα το άτιμο). Μάλιστα το τελευταίο το είχα στην κατοχή μου όταν πήρα το freewind. Βλέπεις το freewind ήρθε τυχαία στα χέρια μου, όταν το αγόρασε καινούργιο ένας Κολλυτός, αλλά καπάκι του έκατσε ταξίδι στο εξωτερικό, οπότε για να μην κάθετε το μηχανάκι μου το άφησε εμένα. Μάλιστα εγώ πήγα και το παρέλαβα από την αντιπροσωπία με 0χλμ αρχές του Απρίλη του 1997. Από τα πρώτα χιλιόμετρα που έκανα στη σέλα του κατάλαβα ότι ήταν τελείως ξεχωριστό μηχάνημα από όσα γνώριζα και είχα μέχρι τότε, ευκολοδούλευτο, γρήγορο, σταθερό και ειδικά στην πόλη άπεχτο. Όπως καταλαβαίνεις όταν επέστρεψε ο ιδιοκτήτης του από το εξωτερικό και ζήτησε το freewind πίσω, απλά δεν του το γύρισα. Του το πλήρωσα και το κράτησα εγώ (σκότωσα και το gpz και έσωσα τη ζωή μου). Από τότε παράλληλα με το freewind (ή αλλιώς χρυσόμυγα όπως συνηθίζω να τη λέω λόγω του πράσινου χρώματος που έχει), είχα και άλλα μηχανάκια, όπως το yamaha tdm850 και μετά το tdm900, τα οποία τα δούλευα κυρίως σε ταξίδια (όχι πως και με το freewind δεν έκανα ταξιδάκια, αλλά αλλιώς είναι το tdm στο ταξίδι, δεν παίζεται). Τώρα όμως λόγο της κρίσης δεν μπορούσα πλέον να συντηρώ δύο μηχανάκια οπότε αναγκάστηκα να σκοτώσω ένα από τα δύο, ή το freewind ή το tdm900. Και όπως καταλαβαίνεις προτίμησα να κρατήσω τον παλιό καλό μου φίλο το freewind. Ούτως ή άλλος λόγο ηλικίας τα μεγάλα ταξίδια τελείωσαν για εμένα. Συγνώμη αν κούρασα με την πολυλογία μου. Τώρα αν κάποιο παλικάρι από το φόρουμ θέλει να με ρωτήσει οτιδήποτε για τη χρυσόμυγα μου, όπως για τη συντήρηση, τα προβλήματα και τις βλάβες της ή για ότι άλλο νομίζει ότι μπορώ να βοηθήσω ευχαρίστως να το κάνει, and keep riding boys.

renesis

Αριθμός μηνυμάτων : 2
Ημερομηνία εγγραφής : 04/09/2012
Ηλικία : 54
Τόπος : ΧΑΝΙΑ

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

ΟΛΟΦΡΕΣΚΟΣ Empty Απ: ΟΛΟΦΡΕΣΚΟΣ

Δημοσίευση  greg Πεμ Σεπ 06, 2012 1:06 am

γεια σου και καλως ηρθες στο φορουμ του υπερμηχανηματοςcheers

πιστευω με την εμπειρια σου θα βοηθησεις και εσυ να γινει καλυτερο το φορουμ.
greg
greg
Admin

Αριθμός μηνυμάτων : 181
Ημερομηνία εγγραφής : 17/04/2011
Ηλικία : 46
Τόπος : athens

https://freewind-bikers.forumgreek.com

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

ΟΛΟΦΡΕΣΚΟΣ Empty Απ: ΟΛΟΦΡΕΣΚΟΣ

Δημοσίευση  johnxf Παρ Σεπ 07, 2012 3:09 pm

renesis έγραψε:Σας χαιρετώ όλους στο φόρουμ. Είμαι ολόφρεσκο μέλος αλλά ίσως ο παλαιότερος κάτοχος της freewind από όλα τα παιδιά εδώ μέσα. Το μηχανάκι ήρθε ολοκαίνουργιο στα χέρια μου τον Απρίλιο του 1997 και ήταν ένα από τα πρώτα freewind που κυκλοφόρησαν εδώ που μένω στα Χανιά. Δηλαδή το έχω στην κατοχή μου 15 ολόκληρα χρόνια και έχω φορέσει πάνω από 45.000χλμ. στην σέλα του (και εύχομαι να τα εκατοστίσω). Το forum αυτό το ανακάλυψα τυχαία ενώ έψαχνα για καινούργια λάστιχα, και για να πω την αλήθεια ξαφνιάστηκα ευχάριστα που ακόμα μέχρι και σήμερα υπάρχουν παιδιά που αγαπούν και ασχολούνται με αυτόν τον θρύλο της μοτοκίνησης το xf650 freewind. Αυτά για αρχή και από εμένα, and keep on riding boys.
Να χαιρετίσω και εγώ τον ''παππού'' Very Happy Very Happy της παρέας λοιπόν και καλά γραψίματα - ιδέες!!
johnxf
johnxf

Αριθμός μηνυμάτων : 288
Ημερομηνία εγγραφής : 06/08/2011
Ηλικία : 40
Τόπος : ΤΡΙΠΟΛΗ

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επιστροφή στην κορυφή


 
Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτή
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης