suzuki_freewind bikers
Θέλετε να αντιδράσετε στο μήνυμα; Φτιάξτε έναν λογαριασμό και συνδεθείτε για να συνεχίσετε.

Η ΠΑΡΕΑ ΜΑΣ

+14
martz
timoleon1987
poderosa
freekshow
ELLINOROSON
anixneftis
Argyris Volos
konstantinos_f
johnxf
loukas21
SOTKIL
xf 650
greg
stavros173
18 απαντήσεις

Σελίδα 3 από 3 Επιστροφή  1, 2, 3

Πήγαινε κάτω

Η ΠΑΡΕΑ ΜΑΣ - Σελίδα 3 Empty Απ: Η ΠΑΡΕΑ ΜΑΣ

Δημοσίευση  Argyris Volos Κυρ Φεβ 23, 2014 3:22 am

Χρήστο βλέπω είσαι κοσμογυρισμένος! Σε ζηλεύω με την καλή έννοια. Να είσαι πάντα όρθιος και αν θες μοιράσου τις εμπειρίες σου μαζί μας (π.χ. καμιά φωτό από τα ταξίδια σου).
Argyris Volos
Argyris Volos

Αριθμός μηνυμάτων : 245
Ημερομηνία εγγραφής : 10/09/2011
Ηλικία : 48
Τόπος : Βόλος

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Η ΠΑΡΕΑ ΜΑΣ - Σελίδα 3 Empty Το "γαϊδουράκι" μου κι εγώ..!

Δημοσίευση  Junglas Πεμ Φεβ 27, 2014 6:03 am

Εν αρχήν, καλώς σας βρήκα!
Το όνομά μου είναι Γιώργος. Είμαι από την Αλεξανδρούπολη, αλλά βρίσκομαι στη Σκύρο.
Τα μηχανάκια που περάσαν απ' τα χέρια μου πολλά, αλλά αυτό που έχω κρατήσει και αγαπήσει περισσότερο, 14μιση συναπτά έτη, είναι το Freewind. Είναι μοντέλο του '99, οπότε και το απέκτησα, και μαζί έχουμε "περπατήσει" περί τα 120000+ χιλιόμετρα στην Ελλάδα, αλλά και στην Ευρώπη. Στην Ελληνική επικράτεια έχει δοκιμαστεί σε κάθε λογής έδαφος, από άσφαλτο, μέχρι άμμο, χώμα, χαλίκι, βράχια. Το αποκαλώ "το γαϊδουράκι μου" γιατί σαν αυτό, το κατά πολύ υποτιμημένο ζωντανό, αντέχει και υπομένει, ακόμα και σήμερα, ότι χαζομάρα μου έρθει στο κεφάλι. Στην παρούσα του κατάσταση φοράει 17άρες ζάντες μπρός-πίσω με ασφάλτινα λάστιχα, χειροποίητη εξάτμηση από το λαιμό, χειροποίητα μασίφ πίσω πατάκια (σε συνδιασμό με βαλιτσάκι προστατεύουν τα πλαϊνά καπάκια από τυχόν πτώσεις) και ψηλή ζελατίνα. Ακόμη κι έτσι (με τα ασφάλτινα) συνεχίζει να ανεβαίνει πλαγιές, να κάνει εντουράδες και να "χαίρεται" τις εκτός δρόμου διαδρομές χωρίς κανένα παράπονο. Είναι πραγματικά ένα μηχανάκι παντώς καιρού, οδοστρώματος και ορέξεως.
Κάποτε μου πέρασε η σκέψη να το αλλάξω, αλλά η σκέψη πέρασε πολύ γρήγορα και δεν την πρόλαβα!!!  Razz  Πλέον δεν μπορώ να φανταστώ ανάλογο "εργαλείο", εκτώς ίσως.... από τον Σουιδικό σουγια!  Twisted Evil 
Ελπίζω και εύχομαι όλοι σας να το χαίρεστε και να το απολαμβάνετε όπως εγώ.
Junglas
Junglas

Αριθμός μηνυμάτων : 2
Ημερομηνία εγγραφής : 26/02/2014
Τόπος : Σκύρος

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Η ΠΑΡΕΑ ΜΑΣ - Σελίδα 3 Empty Απ: Η ΠΑΡΕΑ ΜΑΣ

Δημοσίευση  greg Σαβ Μαρ 01, 2014 2:28 am

Νομιζω οτι τα περιεγραψες ολα τελεια!! δεν εχω να προσθεσω τιποτα εκτος απο το καλωσηρθες στην παρεα μας και εσυ..
 εχεις μεγαλη εμπειρια με το υπερμηχανημα οποτε θα βοηθησεις Laughing  Very Happy
greg
greg
Admin

Αριθμός μηνυμάτων : 181
Ημερομηνία εγγραφής : 17/04/2011
Ηλικία : 46
Τόπος : athens

https://freewind-bikers.forumgreek.com

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Η ΠΑΡΕΑ ΜΑΣ - Σελίδα 3 Empty Δυστηχως πουλησα το freewind λογω αναγκης

Δημοσίευση  ELLINOROSON Δευ Μαρ 03, 2014 12:08 pm

Δυστηχως πουλησα το freewind λογω αναγκης  [τρακαρα της γυναικας μου το παπακι [[ επεσε ενας ταριφας επανω μου]].] και αναγκαστικα επρεπε να πουλησω κατι για να της αγορασω ενα αλλο γιατι το  freewind δεν παιζει να το φτασει . Το πουλησα κοψοχρονια 500 ευρω  και ταξιδεψε στην ρουμανια  . απο εκει ισως επιστρεψει σε λιγο καιρο ενελως διαφορετικο σχετικα  εμφανισιακα ολοκαινουριο  ... ετσι τα κανουν αυτα που τα παν στο εξωτερικο και απλα θα το ψανα πουλησουν στην ελλαδιτσα μας !!!!!  
Βασικα πονεσα  που το εδωσα γιατι δεν προλαβα να το χαρω    αλλα απο το forum  αυτο δεν θα βγω  αν και αγορασα τωρα  aprilia pegaso ,  το  forum  εδω μου αρεσει και θα παραμεινω  .......  ασχετο  ... καμια βολτιτσα οι  βορειοι δε θα ετοιμαζουν ? εγω θα ακολουθω με τον  pegaso !!!
ELLINOROSON
ELLINOROSON

Αριθμός μηνυμάτων : 41
Ημερομηνία εγγραφής : 16/10/2011

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Σελίδα 3 από 3 Επιστροφή  1, 2, 3

Επιστροφή στην κορυφή

- Παρόμοια θέματα

 
Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτή
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης